Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Модельник з металевих моделей 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією модельника з металевих моделей 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні вимоги до модельної оснастки, яку виготовляє та ремонтує; основні механічні властивості металів, які обробляє; призначення та спосіб застосування різного слюсарного та контрольно-вимірювального інструменту та пристроїв; способи заточування та заправляння інструменту; загальні відомості про допуски і посадки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє та ремонтує прості моделі з алюмінію, чавуну, сталі та інших металів та стрижневі ящики із незначною кривизною. Виконує окремі операції з виготовлення моделей середньої складності під керівництвом модельника з металевих моделей вищої кваліфікації. Виготовляє прості кокілі. Запаює раковини в простих моделях та стрижневих ящиках. Розмічає на плиті прості моделі кокілів та стрижневих ящиків. Установлює нероз'ємні моделі на підмодельні плити.

Приклади робіт
Втулки з діаметром понад 200 мм довжиною понад 100 мм - виготовлення металевих моделей. Елементи ливникової системи - остаточне слюсарне оброблення. Маховики, трійники та інші подібні вироби - паяння та забивання раковин в моделях та стрижневих ящиках.