Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Модельник дерев'яних моделей 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією модельника дерев'яних моделей 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи конструювання особливо складних шаблонів і пристроїв; раціональні конструкції моделей та стрижневих ящиків; правила розмічання особливо складних геометричних фігур зі складними переходами; Державні стандарти на припуски для механічного оброблення; способи та види формування найбільш складних деталей за моделями, скелетами та шаблонами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє особливо складні, унікальні та відповідальні фасонні дерев'яні моделі з великою кількістю фігурних стрижневих ящиків, внутрішніх порожнин та від'ємних частин. Виготовляє копіри та макети. Виготовляє особливо складні моделі для експериментальних відливок. Виготовляє фігурні шаблони для найбільш складних токарних, фрезерних, модельних робіт. Перевіряє особливо складні моделі на контрольній плиті за допомогою різних інструментів та приладів.

Приклади робіт
Виготовлення дерев'яних моделей: Ахтерштевні та кронштейни. Балки п'ятові прокатних станів. Блоки циліндрів двигунів внутрішнього згоряння потужністю понад 736 кВт (1000 к.с.). Головки циліндрів дизелів та тракторних двигунів. Ковші екскаваторів (передні та задні стінки). Корпуси коробок зубофрезерних прецизійних верстатів. Коробки швидкостей розточувальних верстатів. Корпуси турбін. Мульди завалочних машин мартенівських печей. Основи столів зубофрезерних прецизійних верстатів. Станини пресів масою понад 25 т. Труби усмоктувальні та вихлопні. Фурми кисневі для конвертерів, вагранок, відпалювальних печей. Хрестовини стрілочних переводів та їх осердя. Циліндри кувальних пресів з діаметром понад 1800 мм. Циліндри парових турбін потужністю понад 25 000 кВт.