Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Модельник з металевих моделей 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією модельника з металевих моделей 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи механічного оброблення металів; способи формування складних деталей за моделями; розрахунки та геометричні побудування, які необхідні під час виготовлення складних та відповідальних моделей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє та ремонтує складні відповідальні та великі моделі з фігурними порожнинами, з великою кількістю стрижневих ящиків для тонкостінного фасонного лиття з алюмінію, чавуну, сталі та інших металів і сплавів. Розмічає складні відповідальні та великі металеві моделі. Виготовляє складні фасонні шаблони для перевірки і оброблення моделей, стрижневі ящики, копіри, макети та металеві форми. Креслить моделі в різних видах та розрізах за кресленнями деталей. Монтує складні відповідальні моделі. Визначає за Державним стандартом необхідні формувальні ухили, припуски на усадку та механічне оброблення.

Приклади робіт
Діафрагми турбін - виготовлення металевих моделей. Картери блоків двигунів потужністю понад 36,8 кВт (50 к.с.) - виготовлення металевих моделей. Корпуси вертлюгів - виготовлення металевих моделей. Корпуси та кришки редукторів з діаметром понад 200 до 1000 мм - виготовлення металевих моделей. Крильчатки вентиляторів - виготовлення металевих моделей. Лопатки роторів та статорів - виготовлення металевих моделей. Поршні дизелів тепловозів - виготовлення металевих моделей. Станини металорізальних верстатів - виготовлення металевих моделей. Траверси - виготовлення металевих моделей. Труби з від'ємними вкладками та ребрами - виготовлення глибоких фігурних стрижневих ящиків. Фітинги зі сферичною поверхнею та змінним діаметром - виготовлення та повне відновлення металевих моделей. Хомути тягові автозчіпки - виготовлення металевих моделей. Шестірні з литим зубом з діаметром понад 500 мм - виготовлення металевих моделей.