* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Модельник з металевих моделей 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією модельника з металевих моделей 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: послідовність операцій і найбільш раціональні способи виготовлення та ремонту моделей; основи технології металів в межах роботи, що виконує; слюсарну справу; способи установлення моделей на формувальних машинах та монтажу виливниць на відцентрових машинах; розміри формувальних ухилів для ручного та машинного формування; припуски на усадку та механічне оброблення металів; будову та спосіб застосування слюсарного та контрольно-вимірювального інструменту і пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє та ремонтує моделі середньої складності з алюмінію, чавуну, сталі та інших металів і сплавів з малою кількістю криволінійних поверхонь та стрижневі ящики. Виготовляє кокілі середньої складності. Виконує окремі операції з виготовлення моделей складної конфігурації під керівництвом модельника з металевих моделей вищої кваліфікації. Ремонтує нескладні металеві моделі. Розмічає моделі, стрижневі ящики та кокілі середньої складності на плиті. Запаює раковини в складних моделях і стрижневих ящиках. Установлює роз'ємні моделі та кокілі на підмодельні плити. Креслить ескізи. Обковує та армує дерев'яні моделі з криволінійними поверхнями. Визначає необхідні припуски на усадку і механічне оброблення.

Приклади робіт
Блоки канатні з діаметром до 300 мм - виготовлення металевих моделей. Колодки гальмівні локомотивів та вагонів - виготовлення металевих моделей. Корпуси та кришки редукторів діаметром до 150 мм - виготовлення металевих моделей. Маховики діаметром до 500 мм - виготовлення металевих моделей. Прихили - виготовлення металевих моделей. Різці фігурні - виготовлення металевих моделей. Трійники - остаточне слюсарне оброблення моделей з установленням їх на підмодельній плиті. Фітинги простої конфігурації - складання, ремонт металевих моделей. Ящики стрижневі - армування по розняттю з пригонкою по робочій поверхні.