Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Модельник моделей з епоксидних смол 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією модельника моделей з епоксидних смол 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи однотипних деревообробних верстатів; правила поводження з епоксидними основами; способи заточування та заправляння інструменту; вимоги до моделей; призначення та умови застосування спеціального контрольно-вимірювального інструменту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє та реставрує прості моделі з епоксидних смол. Виконує заготівельні роботи для виготовлення моделей середньої складності; звіряє розміри моделі з кресленнями; обгумовує контури моделі на товщину матеріалу, який штампується. Заготовляє арматуру з дроту. Виготовляє дерев'яну опалубку. Створює базу під фрезерування. Складає ливарну композицію та заливає епоксидною масою форми з наступним обробленням їх. Готує розподільний склад та наносить його на моделі вручну та пульверизатором.

Приклади робіт
Дена контейнерів - виготовлення моделей. Заготовка дельта-деревини за розмірами - виготовлення. Контрмоделі, штампи та пристрої прості - виготовлення і реставрація моделей. Ложементи прості - виготовлення моделей. Плази криволінійні довжиною до 700 мм - виготовлення моделей.