Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Модельник з металевих моделей 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією модельника з металевих моделей 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи конструювання особливо складних шаблонів; раціональні конструкції моделей та способи визначення площин рознімання моделей та стрижневих ящиків; правила розмічання особливо складних геометричних фігур зі складними переходами; способи та види формування найбільш складних деталей за моделями та шаблонами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє та ремонтує особливо складні, унікальні фасонні металеві моделі з великою кількістю стрижневих ящиків, внутрішніх порожнин та від'ємних частин. Розмічає особливо складні моделі на розмічальній плиті з перенесенням основних точок. Виготовляє особливо складні фасонні шаблони для перевірки та оброблення моделей, стрижневих ящиків, копірів, макетів та металевих форм. Наносить на шаблони та моделі складні криві лінії. Монтує особливо складні моделі на контрольній плиті за допомогою різного контрольно-вимірювального інструменту та приладів.

Приклади робіт
Блоки циліндрів двигунів та головки блоків - виготовлення металевих моделей. Коробки гідравлічні - виготовлення металевих моделей. Корпуси головок автозчіпок - виготовлення металевих моделей. Корпуси та кришки редукторів з діаметром понад 1000 мм - виготовлення металевих моделей. Кришки блоків двигунів передні - виготовлення металевих моделей. Лопатки діафрагм - виготовлення металевих моделей. Лопатки гребних гвинтів - виготовлення металевих моделей. Рами візків вагонів - виготовлення металевих моделей. Редуктори реактивних двигунів великогабаритні - виготовлення металевих моделей та стрижневих ящиків. Станини роторів та грязьових насосів - виготовлення металевих моделей. Фітинги всіх різновидів та розмірів з конічною різьбою - виготовлення та повне відновлення металевих моделей.