Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Модельник моделей з епоксидних смол 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією модельника моделей з епоксидних смол 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та кінематичні схеми деревообробних верстатів різних типів; основні геометричні залежності; розрахунок маси епоксидної смоли, необхідної для заливання форми; правила зважування на технічних вагах; основи органічної хімії в межах роботи, яку виконує; правила поводження з різними реактивами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє та реставрує складні моделі з епоксидних смол. Перевіряє розміри моделей за кресленнями на контрольній плиті за допомогою різних інструментів та приладів. Складає форму. Зв'язує складну арматуру за кресленням та установлює її на основу. Розраховує та установлює ливникову систему ти випори, установлює базу під фрезерування з притиранням по плиті. Готує та заливає багатомісні складні штампи стиракрилом. Готує епоксидні композиції. Заливає підготовлену форму, розбирає після витримки, знімає розподільну суміш, здійснює доводку поверхні за шаблонами.

Приклади робіт
Електродотримачі - виготовлення моделей. Контейнери складні - виготовлення моделей. Контрмоделі, штампи, пристрої складні - виготовлення та реставрація моделей. Ложементи складні - виготовлення моделей. Перехідники до плазів - виготовлення моделей. Плази криволінійні довжиною понад 1000 мм - виготовлення моделей.