Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Наждачник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією наждачника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову наждачних верстатів, які обслуговує; будову та умови застосування розповсюджених пристроїв; правила установлення та правлення шліфувальних кругів; режими оброблення; основні відомості про допуски, посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); призначення та умови застосування контрольно-вимірювальних інструментів; властивості металів, які обробляє.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обдирає та зачищає деталі середньої складності прямокутної та круглої конфігурації на наждачних верстатах абразивними кругами сухим способом.

Приклади робіт
Обдирання та зачищання: Вали. Заглушки. Кільця поршневі. Ротори. Трійники. Фітинги. Шестірні.