Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Налагоджувальник формувальних і стрижньових машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи формувальних машин; номенклатуру та характеристику модельно-опокового інвентарю; заходи та способи установлення та налагодження моделей, стрижньових ящиків; правила та заходи формування та складання форм; призначення та умови застосування контрольно-вимірювальних інструментів; вимоги до форм та стрижнів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує та регулює формувальні та стрижньові машини вантажопідйомністю до 1200 кг. Доводить співвісність півформ під час їх складання. Установлює, перестановлює та налагоджує моделі, стрижньові ящики та пристрої машин, які обслуговує. Проводить інструктаж формувальників з правильних заходів керування машинами.