* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Наждачник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією наждачника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи підналагодження різних наждачних та полірувальних верстатів; будову універсальних та спеціальних пристроїв; характеристику шліфувальних кругів; твердість, зернистість, в'язкість; будову контрольно-вимірювального інструменту і приладів; допуски і посадки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Зачищає та доводить деталі складних обрисів, криволінійних і прямокутних конфігурацій на наждачних переносних, стаціонарних та підвісних верстатах та полірувальних бабках абразивними кругами сухим способом. Зачищає та доводить деталі під ультразвуковий контроль, кольорову, люмінесцентну та магнітопорошкову дефектоскопію.

Приклади робіт
Зачищання та доведення: Виливниці. Втулки. Гвинти гребні. Диски. Зварні з'єднання з вимірювальними соплами та діафрагмами. Корпуси масляних фільтрів. Лопатки. Маточини вентиляторів. Рами металеві клавішних музичних інструментів.