Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Налагоджувальник формувальних і стрижньових машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією налагоджувальника формувальних і стрижньових машин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи різних формувальних, стрижньових шприц-машин та пресів; конструктивні особливості моделей, стрижньових ящиків, штампів, прес-форм; технічні вимоги до відливок; ливарні властивості металів; будову контрольно-вимірювального інструменту; будову однотипних промислових маніпуляторів; правила перевірки маніпуляторів на працездатність та точність позиціювання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує та регулює формувальні та стрижньові машини вантажопідйомністю понад 1200 до 2500 кг та однотипні піскодувні машини та піскомети. Установлює, перестановлює та налагоджує складні моделі, стрижньові ящики, штампи та пристрої. Забезпечує безперебійну роботу машин, які обслуговує. Бере участь в ремонті устаткування та оснастки, які обслуговує. Налагоджує захвати промислових маніпуляторів (роботів) з програмним керуванням.