Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Плавильник металу та сплавів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи однотипних плавильних печей; матеріали, які застосовує під час заправлення та ремонту печей; правила приготування різних припоїв; марки (суміші) припоїв; призначення та умови застосування контрольно-вимірювальних приладів; призначення припоїв та вимоги до них.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує різні припої для паяння, лудіння тощо. Готує тиглі, полуменеві та електричні печі до плавлення кольорових металів під керівництвом плавильника металу та сплавів вищої кваліфікації. Зважує матеріали. Веде процес плавлення матеріалів. Розливає припої в прутки. Завалює печі шихтою вручну або за допомогою крана. Бере участь в процесі плавлення металів та в ремонті печей.