Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Коваль-штампувальник на ротаційних машинах 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову ротаційних кувальних машин, кувальних вальців, які обслуговує; призначення окремих вузлів машин та їх взаємодію; будову нагрівальних печей і систем охолодження машин, які обслуговує; механічні властивості вольфраму, молібдену та інших металів, які обробляє, під час їх нагрівання та кування; режим нагрівання та основні властивості палива і газів, які застосовує; технічні вимоги до якості поковки; будову простого та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту і приладів; розміри припусків на оброблення і допуски на заготовки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує гаряче кування вольфрамових, молібденових та інших тугоплавких металів з діаметром до 11 мм на ротаційних кувальних машинах з механічною подачею прутків і заготовок в кувальну машину. Витягує-обтискує кінці прутків з діаметром до 25 мм і труб з діаметром до 50 мм в гарячому і холодному стані на роторних машинах типу "Етна" тощо. Кує складні заготовки або поковки в гарячому стані на кувальних вальцях, гострить кінці штанг сталей різних марок, діаметрів та профілів на ротаційних кувальних машинах. Регулює подачу палива в нагрівальні печі та води в систему охолодження машин. Контролює температуру нагрівання і розмір заготовок, які обробляє. Підналагоджує штампи.

Приклади робіт
Заготовки пружин діаметром до 25 мм - відтягування кінців з прутка. Півосі задніх мостів автомашин - вальцювання та профілювання на кувальних вальцях. Тяги рульового керування автомашин - обтискання кінців. Штанги - гостріння кінців.