* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер ковальсько-пресових робіт 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера ковальсько-пресових робіт 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови та державні стандарти на приймання поковок середньої складності: призначення виробів, які приймає, способи їх випробувань та перевірки; методи технічного контролю поковок; будову простих та середньої складності контрольно-вимірювальних інструментів; основні види ковальського оброблення; устаткування, яке застосовується для виготовлення деталей, які контролює; температурний режим нагрівання металу різних марок; правила користування термоелектричними приладами для визначення температури нагрівання заготовок; допуски та посадки; припуски на всі види оброблення заготовок, які приймає; механічні властивості металів, які оброблюються на дільниці, що обслуговує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює та приймає заготовки та штамповки середньої складності з чорних та кольорових металів. Перевіряє деталі контрольно-вимірювальними приладами та інструментами в холодному та гарячому стані за кресленнями, ескізами та шаблонами. Контролює згинання металу та деталей прямокутного та косокутного перерізу. Контролює в процесі кування простий інструмент та прості і середньої складності пружини. Перевіряє геометричні (лінійні та об'ємні) розміри поковок на робочих місцях. Відбирає зразки матеріалів для проведення хімічного аналізу, механічних та металографічних випробувань під керівництвом контролера вищої кваліфікації. Веде облік та звітність прийнятої та забракованої продукції.

Приклади робіт
Контроль і приймання: Втулки, кришки сальників. Вали ступінчасті та з фланцями масою до 500 кг. Вали гладкі діаметром понад 100 до 200 мм, довжиною понад 1000 до 3000 мм. Замки завалочних машин. Диски, важілі та кільця. Гаки кранові підіймальні однорогі. Муфти з'єднувальні діаметром понад 200 мм. Плоскогубці, круглогубці, гострозубці. Пружини різних перерізів та розмірів. Пуансони і матриці середніх розмірів. Струбцини. Фурми шлакових доменних печей. Шатуни всіх типів масою до 100 кг. Шестірні діаметром до 800 мм.