Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Розтягальник металосіток 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією розтягальника металосіток 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію та кінематичні схеми розтяжних машин, конструкцію спеціальних пристроїв, що застосовуються для шліфування та фіксації сіток; будову контрольно-вимірювального інструменту; процес установлення, обробки та знімання сітки з машини; величину та кількість підтягувань для сіток залежно від її довжини, сорту та номеру сіток; фізико-механічні властивості дроту та капронового моноволокна.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Витягує та вирівнює полотно сітки з застосуванням спеціального пристрою. Розтягує полотно сітки з візуальною перевіркою швів та загального стану. Розбирає та збирає розтяжну машину. Установлює та знімає з валів машини безперервне полотно сітки для целюлозно-паперового виробництва. Шліфує полотно металевих сіток зі зніманням шару в межах 25 - 30 мк (мікрон) із застосуванням шліфувального пристрою. Фіксує (рівномірно підігріває) комбіновані сітки з капроновим моноволокном.