* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Коваль на молотах і пресах 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією коваля на молотах і пресах 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову молотів, пресів, нагрівальних печей, підіймальних механізмів, які обслуговує; прийоми кування, правила підготовки устаткування та пристроїв до роботи; припуски на оброблення та допуски на поковки; кувальні властивості металу; властивості та режим нагрівання та кування вуглецевих та легованих сталей; правила користування приладами для визначення температури нагрівання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Кує прості та середньої складності деталі та заготовки зі сталей різних марок (крім високолегованих та жароміцних) та сплавів кольорових металів на молотах з масою падаючих частин до 1,5 т і пресах зусиллям до 8 МН (800 тс). Виконує роботи зі згинання, протягування, висаджування та правки деталей. Виготовляє простий та середньої складності ковальський інструмент. Виконує розковування трубок вил під молотом. Штампує в підкладних штампах. Виконує ковальське зварювання та наварювання простих деталей. Відрубує гарячий метал. Складає заготовки під молотом.

Приклади робіт
Болти, гайки - кування. Важілі прямі, плоскогубці, гострозубці технічні - кування заготовок під штампування. Деталі ресорного підвішування, візків рухомого складу та тяги стрілочних переводів - кування, правка. Ексцентрики шатунів масою до 200 кг - кування. Зуби картоплекопачів - кування. Керни - кування. Ключі - кування заготовок під штампування. Коуші діаметром до 20 мм - кування. Косинці, трійники, фітинги - кування. Маточини, осі, кулачки патронів, поводки - кування. Молотки, зубила, кувалди, сокири - кування. Оправки для різців - кування. Осі колісних пар - протягування. Підніжки, поручні, кронштейни, кутики - згинання. Різці великі та різцетримачі фасонні - кування. Тяги прямі з декількома перегинами - кування. Фільєри - запресування в стальну оправу під молотом і пресом. Фланці, кільця та диски діаметром до 300 мм - кування з прошиванням отвору. Шестірні діаметром до 300 мм - кування. Шпонки, плитки, скоби - кування.