Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Навійник основи з дроту 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією навійника основи з дроту 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми та правила налагодження навійних установок різних типів; види тканин сітки; принцип дії електрозварювальних апаратів; основні закони електротехніки в межах роботи, що виконується; механічні властивості металів, що зварюються; технічні умови на зварювання кінців дроту; конструкцію спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Навиває основу на навійний вал або барабан для ткання металевих сіток з дроту різних металів та сплавів діаметром понад 0,055 до 0,1 мм або з кількістю дротових ниток на 1 дм понад 35 до 100. Навиває основу з дроту діаметром до 0,055 мм або з кількістю дротових ниток на 1 дм понад 100 під керівництвом навійника вищої кваліфікації. Пробирає основу з дроту між трубами гітари в цінові та напрямні рядки. Зварює кінці дроту під час навивання її на навійний барабан. Налагоджує навійну установку.