Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Правильник на машинах 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією правильника на машинах 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи пресів, вальців та інших правильних машин, які обслуговує; призначення та умови застосування спеціальних та підіймальних пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів; властивості, деформацію та зміни структури листового та сортового металу під час правки; маркування сталей; технічні умови правки деталей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Править в холодному і гарячому стані за лінійкою та косинцем прості та середньої складності деталі з листового, пруткового і сортового металу на вальцях, роли-ко-правильних та інших машинах і пресах зусиллям до 750 кН (75 тс). Править калібрувальний метал на правильно-відрізному автоматі та трубки на трубоправильному верстаті. Бере участь в правленні профілів, штабів, труб, прутків та інших виробів з кольорових металів і сплавів на різному правильному устаткуванні. Налагоджує преси та установлює пристрої під керівництвом правильника вищої кваліфікації. Бере участь в правленні великих заготовок і деталей на пресах зусиллям понад 750 до 2500 кН (понад 75 до 250 тс) як перший підручний. Керує правильними машинами.

Приклади робіт
Деталі та заготовки з кутової сталі перерізом до 75 х 75 кв.мм всіх довжин - правка. Деталі та заготовки з кутової сталі перетином до 75 х 75 кв.мм довжиною до 6 м - правка. Деталі і заготовки з швелерного та двотаврового прокату профілем до N 20 і довжиною до 6 м - правка. Диски, фланці та штамповані деталі - правка. Дріт для струн до музичних інструментів - правка. Дріт пружинний, ступінчастий - правка і гофрування. Кришки шарикопідшипників для автомобілів - правка. Обичайки для циліндричних конструкцій з діаметром до 1000 мм, товщиною до 12 мм - вальцювання, правка. Прутки - правка. Свердла, мітчики, розгортки - правка. Сталь квадратна та кругла з діаметром або стороною квадрата до 60 мм та довжиною до 2 м - правка. Сталь листова площею до 5 кв.м і товщиною до 18 мм, площею понад 5 кв.м і товщиною до 10 мм - правка. Напилки усіх профілів та розмірів - правка.