Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор-коваль на автоматичних і напівавтоматичних лініях 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову автоматів, які обслуговує; прийоми установлення та знімання штампів; температуру нагрівання металу; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); призначення та властивості мастильних та охолоджувальних рідин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує гаряче штампування, висаджування, кування різних деталей, виробів і заготовок з металів і сплавів на висаджувальних, обрізних пресах, різенакатувальних, листоштампувальних, дротяно-цвяхових, пружинонавивальних, ланцюгов'язальних та інших ковальсько-штампувальних автоматах з пульта керування. Перевіряє виготовлення деталей та виробів за взірцем, шаблонами та вимірювальними інструментами. Підналагоджує ковальсько-штампувальні автомати. Регулює нагрівання деталей, виробів і заготовок. Бере участь в поточному ремонті устаткування, яке обслуговує.