Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Правильник на машинах 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією правильника на машинах 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила налагодження пресів, вальців і інших правильних машин, які обслуговує; будову спеціальних пристроїв, підіймальних механізмів та контрольно-вимірювальних інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Править в холодному та гарячому стані за лінійкою та косинцем складні деталі з листового і профільного металу до та після термічного оброблення на вальцях, правильних верстатах і пресах зусиллям понад 750 до 2500 кН (понад 75 до 250 тс). Править і обрубує задирки відливок з ковкого чавуну після термооброблення на пресах зусиллям до 750 кН (75 тс). Править і обрубує заготовки деталей з бунта на правильно-відрізних машинах з забезпеченням точності за кривизною понад 0,2 до 2 мм на довжині 1 м. Править профілі, листи, штаби, прутки і інші вироби з кольорових металів і сплавів на різному правильному устаткуванні. Бере участь в правленні великих заготовок і деталей на пресах зусиллям понад 250 тс як підручний. Налагоджує устаткування та установлює пристрої для правки деталей. Установлює раціональні прийоми правки деталей.

Приклади робіт
Балки ребристі довжиною до 4 м - правка. Вали діаметром до 300 мм, довжиною до 7 м - правка. Вали карданні - правка з точністю до 0,1 мм за індикатором. Вали колінчасті двигунів внутрішнього згоряння - правка з точністю до 0,08 мм. Деталі і заготовки з кутової сталі перерізом понад 75 х 75 кв.мм і довжиною понад 6 м - правка. Деталі і заготовки з швелерного та двотаврового прокату з профілем понад N 20 та довжиною понад 6 м - точна правка. Деталі рейкові для стрілочних переводів - мірне згинання. Гостряки і рейки стрілочних переводів - правка. Обичайки для циліндричних конструкцій діаметром понад 1000 мм, товщиною понад 12 мм - вальцювання, правка. Пальці різального апарату сільськогосподарських машин - правка та обрубування задирок. Піддони для спікання брикетів - правка. Рейки - правка. Сталь калібрована діаметром до 50 мм - правка. Сталь квадратна та кругла з діаметром або стороною квадрата понад 60 мм і довжиною 2 м - правка. Сталь листова площею до 5 кв.м і товщиною понад 18 до 30 мм, площею понад 5 кв.м і товщиною понад 10 до 18 мм - правка. Швелери та зетоподібна сталь довжиною до 12м - правка на правильному пресі з перевіркою за лінійкою та косинцем.