Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Гірничомонтажник підземний 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи гірничої справи; будову, призначення й технічні характеристики машин, що монтуються та обслуговуються, механізмів і пристроїв; правила встановлення та кріплення такелажних механізмів; прийоми та правила такелажних робіт; способи стропування та кріплення вантажів, деталей, вузлів; допустимі навантаження на машини, механізми, пристрої, причіпні пристрої; порядок ведення монтажних робіт; технічні умови з прокладання кабелів, монтажу трубопроводів і запірної арматури; застосовувані матеріали та їх властивості; основні неполадки в роботі обслуговуваного, обладнання та способи їх усунення; застосовувані фарбники; способи пофарбування та нанесення написів; способи перевірки габаритів фундаментів під обладнання; слюсарну справу, правила і способи вивірення змонтованого обладнання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує монтаж і демонтаж трубопроводів та запірної арматури, конвеєрних поставів, допоміжного обладнання, пристроїв, що застосовуються під час монтажу гірничошахтового обладнання, монтаж приводних станцій, лійок, течок та бункерних засувів; прокладання кабелів, настилання риштаків у горизонтальних і похилих гірничих виробках. Керує допоміжним обладнанням під час піднімання, переміщення вузлів, що монтуються, деталей на монтажних дільницях. Здійснює улаштування настилів для встановлення апаратури та іншого обладнання; підготовку матеріалів і обладнання на приймально-відправних площадках гірничих виробок, вантаження, доставку й розвантаження їх за допомогою механізмів та вручну у встановлених місцях; технічне обслуговування машин, механізмів та пристроїв, що застосовуються у роботі; пофарбування обладнання та нанесення написів за трафаретом. Проводить електрогазозварювальні роботи. Виконує інші роботи з монтажу, демонтажу гірничошахтового обладнання під керівництвом гірничомонтажника вищої кваліфікації.