Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Правильник на машинах 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією правильника на машинах 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову правильних верстатів, машин і механізмів різних типів; конструкцію спеціальних пристроїв; деформацію та зміну структури металів під час; механічні властивості металу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує точну правку в холодному та гарячому стані за індикатором та за пристроями особливо складних, виготовлених в розмір виробів до та після термооброблення на вальцях, правильних верстатах і пресах зусиллям понад 2,5 МН (250 тс). Править та обрубує задирки відливок з ковкого чавуну після термооброблення на пресах зусиллям понад 750 кН (75 тс). Налагоджує устаткування та пристрої. Править і обрубує заготовки деталей з бунта на правильно-відрізних машинах з забезпеченням точності за кривизною до 0,2 мм на довжині 1 м.

Приклади робіт
Балки ребристі довжиною понад 4 м - правка. Вали діаметром понад 300 мм і довжиною понад 7 м - правка за індикатором. Вали колінчасті двигунів внутрішнього згоряння - правка за індикатором. Вали коробок переміни передач автомобілів ЗІЛ-130 - правка за індикатором. Вали шестерень, півосі, хрестовини автомобілів ЗІЛ-130 - правка за індикатором. Днища сферичні - правка. Кільця, вінці, шестірні спеціальні з діаметром понад 1000 мм - правка за індикатором. Лонжерони - правка. Сталь калібрована діаметром понад 50 мм - правка. Сталь листова площею до 5 кв.м з товщиною листів понад 30 мм, площею 5 кв.м з товщиною листів понад 18 мм - правка. Швелери та зетоподібна сталь довжиною до 12 м - правка на правильному пресі з перевіркою за лінійкою та косинцем.