Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Нагрівальник металу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією нагрівальника (зварника) металу 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову однотипних нагрівальних печей, які обслуговує; режим нагрівання сталей різних марок, кольорових металів та їх сплавів; вуглецевих та легованих сталей залежно від перерізу і маси заготовок; схеми посадки різних деталей в печі; кольори мінливості та температуру нагрівання, яка їм відповідає; тепловий режим і правила просушування печей після ремонту; будову спеціальних пристроїв і контрольно-вимірювальних приладів середньої складності.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Нагріває в камерних, методичних та напівметодичних печах деталі і заготовки понад 150 до 1500 кг зі сталей різних марок, з кольорових металів і їх сплавів, з високолегованих сталей визначеного сортаменту та зливків масою понад 5 до 50 т. Підтримує температуру нагрівання заготовок, деталей та зливків залежно від технологічних процесів, які установлені для кожного виду заготовок, деталей, виробів з чорних, кольорових металів різних марок та їх сплавів. Додержує графік роботи дільниці, яку обслуговує. Просушує печі після капітального ремонту. Нагріває в нагрівальних печах всіх систем з площею поду понад 0,5 до 4 кв.м заготовки з усіх марок сталей в ковальсько-пресових цехах масового виробництва.