Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст конвеєра 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення і будову обслуговуваного обладнання, пускової і контрольно-вимірювальної апаратури, правила догляду за ними; встановлену сигналізацію і правила подавання сигналів; допустимі швидкості і навантаження для кожного виду обслуговуваного обладнання; способи виявлення і порядок усунення неполадок; характеристику транспортованого матеріалу і порядок розміщення його за сортами; схему розміщення конвеєрів, живильників, натягувальних пристроїв і варіаторів швидкостей; способи регулювання швидкості руху стрічки і реверсування конвеєрів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує конвеєрами, елеваторами, шнеками, живильниками, перевантажувальними візками, приводною станцією конвеєра. Здійснює реверсування і перемикання руху конвеєрів, регулювання ступеня їх завантаження. Регулює натягувальні пристрої і рух стрічки. Стежить за справним станом перевантажувальних течок, натягувальних барабанів, редукторів живильників, автоматичних пристроїв, установлених на конвеєрі, за правильним розвантаженням матеріалів у приймальні агрегати. Бере участь у нарощуванні та перенесенні конвеєра, з'єднанні стрічок і ланцюгів. Координує роботу самохідного конвеєра з роботою екскаватора. Змазує ролики і приводи, чистить стрічки, ролики, роликоопори і течки. Замінює спрацьовані ролики. Видаляє з конвеєрної стрічки сторонні предмети, прибирає розсипану гірничу масу. Ліквідує затори в лотках. Виявляє й усуває неполадки в роботі обслуговуваного обладнання. Проводить змивання зливних канавок у маслостанціях. Чистить обладнання. Обслуговує припливно-витяжну вентиляцію.

Спеціалізація
У разі обслуговування конвеєрів з дистанційним керуванням; конвеєрів з продуктивністю до 200 т/г в підземних виробках і до 500 т/г на поверхневих роботах; конвеєрів, не передбачуваних вищими розрядами.