* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Терміст 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією терміста 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості та електричні схеми різних печей, машин, спеціальних стендів для вакуумного термооброблення деталей і вузлів, відкотних агрегатів та іншого устаткування, яке застосовується для термічного оброблення металу; будову контрольно-вимірювальних приладів та пристроїв; сутність процесів цементації та нітроцементації; хімічний склад газів, які застосовуються під час цементації і нітроцементації; структурні зміни металу; вплив різних хімічних елементів на режим термооброблення; правила вибору режимів термооброблення особливо складних виробів і інструментів; схеми і пульти керування всіх типів електричних печей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує хіміко-термічне та термічне оброблення особливо складних і відповідальних виробів, різального та вимірювального інструментів, а також особливо складних штампів, протяжок і пристроїв, які виготовлені з легованих, високолегованих та особливого призначення сталей і кольорових сплавів в печах, агрегатах та безмуфельних установках всіляких конструкцій в різному охолоджувальному середовищі за установленим технологічним процесом режимом. Виконує спеціальне термічне оброблення експериментальних сталей і сплавів. Виконує термічне оброблення особливо складних деталей в гартувальних процесах, в спеціальних штампах. Виконує вакуумно-термічне оброблення особливо складних та відповідальних деталей. Виконує термічне оброблення особливо складних деталей і інструментів в ціанистих, свинцевих, селітрових, соляних, хлоробарієвих та лужних ваннах різних конструкцій.

Приклади робіт
Борштанги довжиною понад 1500 мм - повне термічне оброблення. Вали привідні - гартування та відпуск. Деталі з високолегованої сталі масою понад 10 т - гартування, відпуск. Деталі машин - дифузійне хромування з наступним гартуванням та відпуском. Зразки великих та відповідальних поковок, які підлягають термообробленню в лабораторних умовах - моделювання режимів термооброблення. Листи перфоровані з корозійностійкої сталі - термооброблення. Матриці багатопуансонні з легованих сталей - гартування бездеформаційне. Металоконструкції зварні масою понад 50 т - відпуск. Поковки великогабаритні з високолегованих сталей з масою понад 20 т - відпал, нормалізація. Протяжки великі шліцьові довжиною понад 100 мм - гартування, відпуск, правка. Пружини спіральні з прутка діаметром понад 40 мм і особливо складні та відповідальні з високолегованих сталей з прутка діаметром понад 30 мм - гартування і відпуск. Фрези черв'ячні та дискові і спеціальний різальний інструмент - гартування, відпуск, правка. Шестірні великогабаритні - повне термічне оброблення.