Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Терміст 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією терміста 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію різних печей, машин, спеціальних стендів для вакуумного термооброблення деталей і вузлів, обкатних агрегатів та іншого устаткування, яке застосовується для термічного оброблення металу; правила вибору режиму термічного оброблення особливо складних великогабаритних унікальних деталей та вузлів, що дорого коштують, з легованих, високолегованих, корозійностійких та особливого призначення сталей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує хіміко-термічне оброблення та термічне оброблення особливо складних великогабаритних унікальних деталей та вузлів, що дорого коштують, з легованих, високолегованих, корозійностійких та особливого призначення сталей. Виконує термічне оброблення особливо складних та відповідальних виробів з легованих сталей з заданими механічними властивостями.

Приклади робіт
Автоклави великогабаритні - гартування, відпуск, правка. Вали роторів великогабаритні - гартування, відпуск, правка. Корпуси колон великогабаритні для хімустаткування - нормалізація з відпуском.