* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Терміст на установках СВЧ 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову однотипних апаратів та верстатів, які застосовуються для поверхневого гартування (електрогартування), устаткування пульта керування та регулювальних приладів; призначення та умови застосування індукторів та пристроїв під час гартування струмами високої та промислової частоти; зміни властивостей і структури металу, які відбуваються під час термооброблення; основні відомості про струми високої і промислової частоти; правила користування приладами для виміряння температури і твердості металів; склад охолоджувальних рідин та правила їх застосування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує поверхневе гартування та відпуск на установках СВЧ струмами високої частоти простих деталей і інструменту зі сталей різних марок за установленим технологічним процесом режимом з забезпеченням рівномірної глибини гартувального шару. Визначає твердість за приладами Шора та Роквелла. Установлює режими термооброблення за технологічною картою. Править прості деталі та вироби. Регулює режим роботи гартувальної установки та визначає температуру нагрівання за контрольними приладами та сигнальними лампами.

Приклади робіт
Валики, борідки довжиною до 250 мм - гартування та правка. Втулки шліцьові довжиною до 150 мм - гартування. Гвинти кулачкові до патронів токарних верстатів - гартування. Зубила слюсарні, ковальські, пневматичні - гартування. Ключі торцеві та гайки спеціальні - гартування та відпуск. Кулачки патронів токарних верстатів - гартування. Лемеші та відвали плугів - відпал. Містки розжарювання - відпал шляхом пропускання електричного струму означеної сили. Осі довжиною до 500 мм - гартування. Півмуфти кулачкові та зубчасті - гартування. Пуансони циліндричні - гартування. Ролики розподільні важілів - гартування та відпуск. Таври - гартування.