Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Пресувальник на гарячому штампуванні 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову та призначення механізмів пресів-автоматів, пресів-напівавтоматів і машин накатування, які обслуговує; режими нагрівання заготовок залежно від властивостей штампів; види технологічного палива, яке застосовує; конструкцію простих штампів та способи їх установлення; правила охолодження та підготовки штампів до роботи; стандарти на різьбу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує гаряче штампування болтів, гайок з діаметром до 16 мм, а також заклепок і інших кріпильних виробів нескладних форм, головок штанг штовханів до двигунів автомобілів, столових приладів на гарячевисаджувальних прес-автоматах та пресах гарячого та напівгарячого висаджування. Бере участь в поточному ремонті устаткування, яке обслуговує. Накатує різьби болтів усіх розмірів на машинах гарячого накатування. Перевіряє різьби в процесі роботи відповідно до технічних умов та державних стандартів. Підналагоджує пуансони, матриці, прості штампи, накатні машини та регулює нагрівання заготовок відповідно до заданих режимів. Запресовує в гарячому стані волок в стальну оправу.