Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Коваль-штампувальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні відомості про будову і принцип роботи устаткування, яке обслуговує; порядок операцій під час штампування; призначення та правила установлення кувальних та обрізувальних штампів; способи охолодження та змащування штампів під час роботи; призначення та умови застосування спеціальних пристроїв, простого і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту та приладів; режими нагрівання марок сталей, які застосовує; температуру нагрівання металу; основні відомості про припуски та допуски на гаряче штампування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує гаряче штампування та згинання простих та середньої складності деталей на фрикційних і кривошипних пресах зусиллям до 1 МН (100 тс) і на гідравлічних до 2 МН (200 тс). Обрізає задирки в холодному стані та чеканить деталі і вироби на пресах зусиллям до 2 МН (200 тс). Розпалює нагрівальні печі і горни. Завантажує та розвантажує метал з печей. Визначає температуру нагрівання заготовок. Виконує роботи підручного коваля-штампувальника під час роботи з ковалем-штампувальником вищої кваліфікації. Закріплює та регулює штампи, закладає і установлює деталі. Очищає та змащує штампи.

Приклади робіт
Болти, гайки і заклепки діаметром до 25 мм - висаджування. Вили - згинання трубок та шліфування кінців рогів. Клини буксові та до протиугонів - штампування. Ключі накладні - чеканення. Кришки шатунів автомашин - правка. Підвіски башмаків гальмових колодок та гальмових рукавів рухомого складу - штампування. Скоби, косинці, планки товщиною до 10 мм - згинання. Фітинги для балонів - штампування