* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Коваль-штампувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією коваля-штампувальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову молотів, пресів, горизонтально-кувальних машин, які обслуговує; правила обслуговування нагрівальних печей і горнів, правила охолодження, змащування та підготовки штампів до роботи; кувальні властивості та режим нагрівання вуглецевих сталей різних сортів; способи штампування залежно від марки металу та потрібної чистоти поверхні виробів; найменування, будову та способи установлення кувальних бойків, штампів та кріпильних пристроїв; будову спеціальних пристроїв, простого та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту та приладів; розміри припусків на оброблення та допуски на гаряче штампування; способи і прийоми завантаження заготовок в печі та нагрівання їх; будову автоматичних та напівавтоматичних ліній.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує гаряче штампування-висаджування простих і середньої складності деталей на горизонтально-кувальних машинах зусиллям до 2 МН (200 тс). Виконує гаряче штампування простих та середньої складності деталей на молотах з масою падаючих частин до 1,5 т і на механічних кувальних пресах зусиллям до 8 МН (800 тс). Виконує гаряче штампування простих і середньої складності деталей на фрикційних і кривошипних пресах зусиллям понад 1 до 3 МН (понад 100 до 300 тс) та на гідравлічних пресах зусиллям понад 2 МН (200 тс); складних і особливо складних деталей на фрикційних і кривошипних пресах зусиллям до 1 МН (100 тс). Згинає деталі і заготовки з листового та профільного металу на горизонтально-згинальних машинах в гарячому та холодному стані. Чеканить деталі та вироби на пресах зусиллям понад 2 до 8 МН (понад 200 до 800 тс). Осаджує, висаджує, витягує, відрубує метал на зазначених вище молотах та пресах. Прошиває неглибокі та прямокутні отвори. Править деталі в холодному і гарячому стані на молотах з масою падаючих частин до 1,5 т і на механічних кувальних пресах зусиллям до 8 МН (800 тс). Установлює та підналагоджує штампи під керівництвом налагоджувальника. Обрізає задирки на пресах зусиллям понад 2 до 5 МН (понад 200 до 500 тс). Виконує гаряче штампування простих та середньої складності деталей та виробів на напівавтоматичних та автоматичних лініях. Керує пресами, молотами та підіймально-транспортними механізмами. Користується контрольно-вимірювальними приладами. Бере участь в поточному ремонті. Виконує роботу як підручний коваля-штампувальника вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Штампування та висаджування простих та середньої складності деталей на молотах з масою падаючих частин до 1,5 т, механічних кувальних пресах зусиллям до 8 МН (800 тс) і горизонтально-кувальних машинах зусиллям до 2 МН (200 тс): Болти, гайки і заклепки діаметром понад 25 мм - висаджування. Валики перемикання коробок передач тракторів - висаджування. Вилки перемикання тракторів - штампування. Гайки-баранці - штампування. Дверцята димових коробок та днища повітряних резервуарів паровозів - штампування. Деталі бортів платформ - штампування. Долота хірургічні - штампування. Ланцюги для талів - штампування ланки. Кільця підшипникові - висаджування. Муфти - штампування. Пальці траків - висаджування. Планки ресорних комплектів візків рухомого складу - штампування. Скоби запобіжні візків гальмової важільної передачі рухомого складу - штампування. Скоби, косинці, планки товщиною понад 10 мм - згинання. Фланці листові діаметром до 150 мм - штампування. Штампування простих і середньої складності деталей на фрикційних та кривошипних пресах зусиллям понад 1 до 3 МН (понад 100 до 300 тс) та гідравлічних пресах зусиллям понад 2 МН (200 тс): Ключі торцеві - згинання рукоятки. Кронштейни - згинання. Ручки дверні - штампування. Чаші - штампування. Шпінгалети віконні - штампування. Штампування складних та особливо складних деталей на фрикційних і кривошипних пресах зусиллям до 1 МН (100 тс): Вали колінчасті дизелів - штампування. Діафрагми хребтові балок вагонів - штампування. Коромисла та кільця ущільнювальні дизелів - штампування. Осі шестерень дизелів - штампування. Розкоси ферм вагонів - штампування. Правка деталей на молотах з масою падаючих частин до 1,5 т і механічних кувальних пресах зусиллям до 8 МН (800 тс): Стояки передніх підвісок автомашини - правка. Хрестовини карданних валів - правка.