Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Коваль ручного кування 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову ковальського горну і печі; основи ковальського зварювання металу; властивості металу під час кування і правки відповідних видів деталей; режим нагрівання сталей різних марок; призначення та умови застосування ковальського інструменту; основні відомості про припуски і допуски на поковку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручне кування простих деталей невеликої маси з додержанням розмірів та припусків на оброблення. Протягує та згинає круглий, квадратний та штабовий метал. Гне, відтягує та висаджує прості вироби з листового металу товщиною до 5 мм за шаблонами та ескізами. Зварює невідповідальні деталі з м'якої сталі невеликого перерізу та відрубує метал зубилом. Править на плиті, ковадлі, в пристрої вручну різні поковки та штамповані деталі простої конфігурації в холодному та гарячому стані з перевіркою за кресленнями та шаблонами. Виконує сумісну роботу з ковалем вищої кваліфікації як молотобоєць або підручний.

Приклади робіт
Башмаки та серги стрілочних переводів - кування. Болти і гайки з діаметром головки до 50 мм - кування. Воротки слюсарні - кування. Державки для різців перерізом до 40 х 60 мкв.м - кування. Заготовки - відрубування. Кільця з конструкційної сталі з розміром кутика до 45 х 45 мм та штабу до 45 мм - згинання. Клини - кування. Контррейки для переїздів, протиугони та шаблони для вимірювання зазорів та рейкових стиків - кування. Кришки маслянок, повзуни дишлових та кулісних механізмів локомотивів - кування. Кутики - згинання. Ланцюги дрібні некалібровані - виготовлення. Лапи буксові - кування. Молотки, зубила, кувалди, сокири, гладилки - кування. Тяги, педалі-тримачі, кронштейни ресор автомобільні - правка. Хомути прості - згинання за шаблоном. Шпонки - кування.