Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Коваль-штампувальник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією коваля-штампувальника 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію молотів, пресів, горизонтально-кувальних машин і нагрівальних печей різних типів; правила і способи установлення та налагодження штампів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує гаряче штампування складних і особливо складних деталей на молотах з масою падаючих частин понад 3 т і механічних кувальних пресах зусиллям понад 15 МН (1500 тс). Виконує гаряче штампування-висаджування складних та особливо складних деталей на горизонтально-кувальних машинах зусиллям понад 12 МН (понад 1200 тс). Виконує гаряче штампування складних і особливо складних деталей підвищеної точності з титанових та жароміцних сталей та сплавів на високошвидкісних молотах. Виконує ізотермічне штампування складних і особливо складних деталей підвищеної точності з мінімальними припусками та без припусків на механічне оброблення. Забезпечує підготовку всіх агрегатів та механізмів до роботи.

Приклади робіт
Вали багатоколінчасті - штампування. Вали колінчасті тракторів - штампування. Вали розподільні потужних двигунів - штампування. Кожухи півосей та сфери гідравлічних опор автомашин - штампування-висаджування на горизонтально-кувальних машинах. Лопатки компресорів авіадвигунів з титанових і жароміцних сплавів - високошвидкісне штампування. Пілони, фланці авіадвигунів з титанових сплавів - ізотермічне штампування. Траверси, шатуни потужних двигунів - штампування.