Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Гірник на маркшейдерських роботах 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гірника на маркшейдерських роботах 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: призначення теодоліта, нівеліра, гірничого компаса, спеціальних геодезичних і маркшейдерських приладів та устаткування; порядок і способи установлення геодезичних і маркшейдерських приладів, знаків та реперів; основні методи і порядок виконання маркшейдерської зйомки та нівелювання; основи ведення гірничих робіт; основні поняття про зрушення гірських порід; методи опрацювання матеріалу маркшейдерської зйомки; найпростіші маркшейдерські плани; правила перенесення позначок на місцевість; способи центрування візирних цілей за допомогою висків; правила проведення і методи фотолабораторних робіт; правила поводження з переносними низьковольтними джерелами електроенергії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Встановлює маркшейдерські та геологічні прилади на місці робіт. Установлює маркшейдерські та геологічні знаки і репери. Закладає тимчасові і постійні пункти маркшейдерського улаштування і репери, виконує їх зовнішнє оформлення. Бере участь у детальному маркшейдерському зніманні гірничих виробок. Замальовує та оформляє документацію прохідних гірничих виробок, бере участь в обробленні матеріалів, обчислює висотні позначки (перевищення) точок і горизонтальні відстані до точок знімання. Бере участь у нанесенні результатів знімання на маркшейдерський план. Переносить позначки на місцевість за допомогою рівня. Вираховує або виміряє планіметром площі дільниць. Виконує роботи з засічки знімних точок і тахеометричної зйомки. Заготовляє та встановлює розпізнавальні знаки для стереофото-грамметричних зйомок. Стежить за тріщинами і заміряє їх у гірничих виробках. Виконує підготовчі роботи під час фотознімальних і фотолабораторних робіт. Бере участь у замірюванні виїмкових потужностей очисного простору, в проміжному замірюванні просування гірничих виробок і обсягу їх ремонту, замірюванні щілин у гірничих виробках. Розбиває пікети у другорядних гірничих виробках, доглядає за геодезичними і маркшейдерськими приладами та інструментами. Ставить і центрує візирні цілі за допомогою висків.