Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Підганяльник шунтів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила підганяння опору шунтів; будову простих горизонтально-фрезерних верстатів та спеціальних пристроїв для підганяння опорів методом фрезерування та прийоми робіт на них; призначення та правила користування контрольно-вимірювальними приладами; джерела живлення приладів та установок; основи слюсарного оброблення; правила розрахунку опору шунтів; основи знань з електротехніки; правила поводження з сильнодіючими кислотами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Підганяє опір шунтів з допуском до 0,1% методом фрезерування або обпилювання у спеціальних пристроях відповідно до технічних умов. Розраховує розмір опору шунта. Складає за схемою та самостійно настроює спеціальні установки для визначення опору. Підналагоджує фрезерний верстат з установленням фрез потрібного типу та розміру та спеціального затискного пристрою. Вибирає режими різання за таблицями. Виконує грубе підганяння опору шунтів методом травлення.