Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Методист з пошуку та рятування", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи у галузі цивільної авіації - не менше 5 років, з них на посадах, що залучаються до пошуково-рятувального забезпечення польотів - не менше 3 років. Наявність свідоцтва (Сертифіката) післядипломного підвищення кваліфікації з пошуково-рятувального забезпечення польотів упродовж останніх 3-х років.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України, основи трудового законодавства, нормативно-правові акти України і документи міжнародних організацій, що регулюють діяльність цивільної авіації та регламентують діяльність служби; накази, вказівки, інструкції та інші документи галузі, структуру і функціональні зв'язки між підрозділами Укравіатрансу та підприємствами цивільної авіації, правила з пошуку та рятування в цивільній авіації, методику виконання пошукових та аварійно-рятувальних робіт, правила та норми пожежної безпеки та режиму, правила сертифікації експлуатантів та порядок інспектування з питань авіаційного пошуку та рятування, правила та періодичність ведення установленої звітності.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює контроль за дотриманням чинних нормативних актів, міжнародних правил і норм, що регламентують пошук та рятування, за правильним проведенням спеціальної аварійно-рятувальної підготовки льотного і наземного персоналу з питань пошуку та рятування, надає методичну допомогу з питань організації пошуково-рятувального забезпечення польотів у підприємствах авіаційного транспорту України. Бере участь у розробленні та проведенні експертної оцінки проектів нормативних документів з питань пошуку та рятування, у проведенні експертизи документів підприємств авіаційного транспорту з питань пошуково-рятувального забезпечення польотів, розробленні заходів щодо подальшого вдосконалення пошуково-рятувального забезпечення польотів, у роботі міжвідомчих комісій стосовно питань пошуку та рятування.