Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Розтягальник секцій та котушок електричних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією розтягальника секцій та котушок електричних машин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, керування та способи налагодження розтягальних верстатів різних типів; конструкцію обмоток роторів, статорів та якорів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розтягає складні заготовки секцій на спеціальних розтягальних верстатах. Налагоджує верстати із замінюванням головок та пазових частин. Складає програми з розрахунком геометричних параметрів секцій обмоток.

Приклади робіт
Обмотка статора великих електричних машин з допоміжною витковою ізоляцією - розтягання. Секції асинхронних турбогенераторів - розтягання. Секції статорів та якорів великих електричних машин - розтягання.