Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Вибивальник відливок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією вибивальника відливок 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову різних типів вибивальних механізмів; тривалість витримки відливок в формі перед вибиванням; вплив температури відливок, які вибиває, на їх якість; механічні властивості відливок з чавуну, сталі та високолегованих сплавів; номенклатуру відливок, які вибиває.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Вибиває складні, унікальні, великі відповідальні і особливо складні відливки, відливки з високолегованих сплавів та зі спеціальних сплавів, залитих в керамічні форми, на вибивальних механізмах пневматичним молотком та за допомогою крана або тельфера. Вибиває тонкостінні відливки. Вибиває середні і великі відливки, що надходять з конвеєра, при потоково-масовому виробництві. Забезпечує своєчасне вибивання відливок та стежить за правильною роботою вибивальних механізмів. Налагоджує вибивні решітки та інші механізми та пристрої, які обслуговує.

Приклади робіт
Вибивання відливок: Бабки передні і задні металорізальних верстатів. Балки шкворневі вагонів. Барабани гальмові. Бачки для гідропультів скальчастих. Блоки циліндрів двигунів внутрішнього згоряння. Боковини литих візків. Букси локомотивів та вагонів. Вали багатоступінчасті складні. Горловини конвертерів. Деталі автозчіплювального пристрою. Деталі корпусні сільськогосподарських машин. Картери редукторів, задніх мостів та зчеплень. Ковші шлаковозні. Конуси і чаші для доменної печі. Корпуси турбін. Коробки пароперегрівачів. Маточини коліс. Мульди завалочних та розливальних машин. Осердя хрестовин. Рами дизелів фундаментні. Рами рольгангів. Рами візків вагонів. Станини внутрішньошліфувальних верстатів, великих горизонтально-фрезерних верстатів та прокатних станів. Станини зубошліфувальних верстатів. Станини та картери компресорів. Стояки горизонтально- та вертикально-фрезерних верстатів. Тарілки живильників агломераційної фабрики. Циліндри компресорів. Щити підшипникові з діаметром понад 400 мм.