Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник конденсації 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника конденсації 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва; хімізм та параметри процесу конденсації; будову, принцип роботи устаткування, яке обслуговується, та контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; методику проведення аналізів; фізико-хімічні властивості реагентів і продуктів реакції; методику розрахунку компонентів, які завантажуються; вимоги до сировини та готової продукції, технічні умови на них; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде складний технологічний процес конденсації або керує апаратниками нижчої кваліфікації під час ведення процесу конденсації середньої складності. Заповнює маслом - теплоносієм ємкості, холодильники, маслопідігрівники, конденсатори. Нагріває та охолоджує масло та провадить його циркуляцію. Подає фторповітряну суміш (ФПС) в конденсатори наморожування, заповнює їх азотом. Плавить фталевий ангідрид та зливає його в ємкості. Вимірює рівень рідкого фталевого ангідриду в ємкості, відбирає проби для аналізу. Передає розплавлений продукт з проміжних місткостей в сховища дня наступної дистиляції. Контролює хід технологічного процесу конденсації фталевого ангідриду за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і даних аналізів лабораторії. Керує роботою конденсаторів з дистанційного пульта. Продуває конденсатори азотом (автоматично та вручну). Заряджає уловлювачі для парів фталевого ангідриду дибутилфталатом. Подає азот в ємкості та сховища для фталевого ангідриду та в місткості для масла. Очищає хвостові гази (подає воду на зрошення газів, регулює скидання промислових вод у відстійники). Чистить устаткування, промиває конденсатори наморожування луговим розчином. Виявляє та усуває порушення технологічного режиму, несправності устаткування та комунікацій. Обслуговує технологічне устаткування, комунікації та контрольно-вимірювальні прилади. Виконує дрібний ремонт устаткування.

Приклади робіт
Ведення процесу конденсації кремнійорганічних лаків та смол, фолієвої кислоти, пантотенату кальцію, бета-іонону, тіаміну, рибофлавіну, хіміко-фармацевтичних препаратів і напівфабрикатів, фталевого ангідриду, пентаеритриту, карбамідних смол, карбамідно-фуранових смол, фуранових смол. Конденсація ваніліну, монометилсечовини, гексилрезорцину, дитразинфосфату, карнозину, кетону Міхлера, наганіну, кумарину, саліцилового альдегіду. Реакція Гриньяра у виробництві вітаміну A. Реакція Кляйзена у виробництво піридоксину.