Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Обпалювач електровугільних виробів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обпалювача електровугільних виробів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес випалу та спікання виробів та напівфабрикатів; конструкцію електричних муфельних печей; будову та принцип дії системи штовхачів різного типу; графіки піднімання температури та способи підтримування температурного режиму у печах; вплив різних відхилень від режиму обпалення на якість виробів; будову та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів та апаратів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Випалює та спікає металокерамічні, металографітові, електровугільні вироби, напівфабрикати та електролітичні мідні порошки в електричних муфельних печах. Перевіряє заповненість та герметизацію піскових затворів. Готує системи гідравлічного, механічного та пневматичного штовхачів та перевіряє справність пневматичних установок. Вмикає печі під навантаження. Нагріває печі за кривою наростання потужності. Просуває тиглі по каналу печі за допомогою пневматичного штовхача. Контролює режим випалу за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Визначає закінчення процесу випалу та спікання. Веде журнал для записування температурного режиму печей.