Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Скручувальник-ізолювальник жил та кабелю 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією скручувальника-ізолювальника жил та кабелю 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та кінематичні схеми багатофазних та багатоліхтарних крутильно-ізолювальних машин; основи теорії скручування та ізолювання силових кабелів та їх жил; вимоги до готової продукції; види браку та способи його усунення; методику розрахунку параметрів скручування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Скручує та ізолює жили силових кабелів перетином понад 25 кв.мм на багатоліхтарних крутильно-ізолювальних машинах. Скручує та ізолює секторні та сегментні жили в силових кабелях на багатофазних машинах. Підбирає, встановлює та знімає барабани з ізольованою жилою на багатофазних машинах. Підбирає ущільнювальні вальці та калібри за розмірами при скручуванні секторних та сегментних жил. Розраховує відстань скручування та відстань накладання ізоляції залежно від конструкції кабелю. Встановлює термопари між витками кабелю. Контролює геометричні параметри секторних та сегментних жил силових кабелів. Веде журнал обліку виробітку.