Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Заварник відливок 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією заварника відливок 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: режими нагрівання, охолодження та відпалювання наплавлених особливо складних відливок; способи визначення готовності відливок до наплавлення та придатності рідкого металу та смол.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Наплавляє рідким чавуном, заправляє епоксидними та іншими смолами та плазмовим напилюванням раковини, тріщини та виправляє брак наварюванням у відливках з масою понад 20 т, які підлягають механічному обробленню та мають тонкі частини, що виступають, і стінки різної товщини. Виготовляє металоприймачі, лійки, зливні жолоби для спуску рідкого чавуну. Регулює нагрівання і охолодження всієї відливки та наплавлених місць.