Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Формувальник з виплавлюваних моделей 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією формувальника з виплавлюваних моделей 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та способи підналагодження різних вібраційних столів та установок для виплавлення легкоплавкої маси та прожарювання форм; рецептуру та фізичні властивості різних вогнетривких сумішей, які наносить на виплавлювальні моделі; способи ущільнення наповнювачів формувальної суміші під час виготовлення складних та великих модельних блоків та комплектів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє форми за складними та великими виплавлюваними моделями, складеними в блоки, із застосуванням вібраційного столу пневматичної, механічної або електромагнітної дії. Готує вогнетривкі суміші відповідно до заданої рецептури та режимів прожарювання форм. Формує блоки за виплавлюваними моделями сухим та сирим способом для лиття із вуглецевих сталей. Наносить вогнетривкі речовини на складні модельні блоки. Регулює температуру під час виплавлення та прожарювання форм для складання та особливо складних відливок. Підналагоджує вібраційний стіл.

Приклади робіт
Виготовлення форм: Корпуси вентилів з отворами діаметром понад 100 мм. Лопатки для повітродувок складної форми. Поршні двигунів. Шестірні конічні.