Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з добування нафти й газу 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: елементарні поняття про конструкцію нафтових і газових свердловин; призначення, правила обслуговування наземного обладнанню свердловин, інструменту, пристроїв, контрольно-вимірювальних приладів, які застосовуються в роботі; основні поняття технологічного процесу видобування, збирання, транспортування нафти, газу, газового конденсату, закачування та відбирання газу; основні хімічні властивості реагентів, які застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Стежить за роботою свердловин і станом шлейфів. Бере участь у здійсненні та підтриманні заданого режиму роботи свердловин, установок комплексної підготовки газу, групових замір них установок, дотискних насосних і компресорних станцій, станцій підземного зберігання газу та в інших роботах, пов'язаних із технологією видобування нафти, газу, газового конденсату різними способами експлуатації. Бере участь у роботах з обслуговування та поточного ремонту нафтогазопромислового устаткування, установок і трубопроводів. Знімає показання контрольно-вимірювальних приладів. Відбирає проби для проведення аналізу. Бере участь у підготовці об'єкта до роботи в осінньо-зимовий період. Забезпечує збереження майна установок, продуктів технологічного процесу та виробництва (газ, нафта, конденсат, інгібітор та інші).