Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з цементажу свердловин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна чи базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора з цементажу свердловин 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про фізико-хімічні властивості тампонажних цементів; будову, технічну характеристику цементнозмішувальних машин; технологію приготування цементного розчину за допомогою цементнозмішувальних машин; способи визначення якості цементу; вимоги до тампонажних цементів; розчини на цементній основі, що застосовуються для боротьби з ускладненнями.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує цементнозмішувальну машину і регулює її роботу під час приготування цементного розчину і цементажу. Встановлює і розбирає шнеки. Організовує роботи із сортування цементу і відправлення його на бурову.