Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з хімічного оброблення свердловин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна чи базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з хімічного оброблення свердловин 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології видобування нафти й газу; основні поняття про родовище нафти і газу та методи інтенсифікації видобування нафти; призначення хімічного та термічного оброблення свердловин; будову та принцип роботи застосовуваного устаткування; способи підготування хімічних реагентів і правила їх зберігання; правила навантаження та вивантаження хімічних реагентів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує хімічні реагенти та устаткування. Складає і розбирає жорсткі лінії високого і низького тиску, гнучкі шланги під час установлення агрегатів у свердловини. Заміряє кількість прокачаного розчину. Визначає концентрацію соляної кислоти і дозує хімічні реагенти. Бере участь у роботах з термооброблення свердловин. Проводить дрібний ремонт устаткування.