Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Формувальник машинного формування 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи однотипних формувальних машин, які обслуговує, печей для випалювання оболонок та інструменту, допоміжних механізмів, пристроїв та модельно-опокової оснастки та інструменту; послідовність виготовлення оболонкових форм; способи виготовлення форм для простих відливок на формувальних машинах малої вантажопідйомності; основні властивості формувальних матеріалів, емульсій та сумішей, форм, які застосовуються в процесі виготовлення оболонкових форм та стрижнів; основні властивості металів, які заливає в форми; режим роботи формувальних машин малої вантажопідйомності; способи кріплення та вентиляції форм для простих та середньої складності відливок; заходи з перевірки правильності установлення стрижнів за допомогою шаблонів; будову ливникової системи; спосіб приготування формувальних сумішей; температуру підігрівання модельних плит та випалювання оболонок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє форми для простих відливок на формувальних машинах вантажопідйомністю до 300 кг. Формує на машинах оболонкові напівформи та стрижні для дрібних та середніх розмірів відливок простої конфігурації. Готує машини до набивання та набиває форми для простих та середньої складності відливок. Обробляє та складає форми для простих відливок. Наносить емульсію та засипає формувальну суміш на моделі. Установлює напівформи в піч для випалювання. Знімає оболонки з модельної плити. Складає оболонкові форми з установленням простих стрижнів. Установлює стрижні з перевіркою за допомогою простого шаблону.

Приклади робіт
Машинне формування: Зірочки для очищення відливок в барабанах. Кришки редукторів. Колосники вагонних печей. Поршні. Радіатори опалювальні простої форми (без ребер). Стакани буферні. Фланці з діаметром до 300 мм. Холодильники простої конфігурації. Циліндри та поршневі важелі паровозних прес-маслянок.