Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Складальник форм 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника форм 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: процес виготовлення форм та стрижнів для складних та відповідальних деталей; вимоги до моделей, шаблонів, опок та пристроїв; метод визначення витрат рідкого металу на відливку та розрахунку навантаження та кріплення форм.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає великі, складні форми для багатотільних та тонкостінних відливок, які підлягають багатосторонньому обробленню та гідравлічним випробуванням. Складає форми в багаторознімних опоках з установленням великої кількості складних стрижнів на знаках та жеребейках, встик та в декілька ярусів. Кріпить окремі стрижні в верхній напівформі дротом та болтами. Перевіряє тіло форм та стрижнів складними шаблонами за кресленням, а також вимірювальними пристроями та приладами. Виводить газові канали в знаках стрижнів. Кріпить та навантажує форми під заливання. Обробляє форми та установлює стрижні під час складання особливо складних та особливо великих форм для тонкостінних відповідальних, дослідних та експериментальних відливок.

Приклади робіт
Складання форм: Валки прокатних станів. Виливниці для зливків з масою понад 10 т. Задні мости автомобілів. Камери спіральні турбін потужністю понад 25 000 кВт. Колеса з гладким ободом однодискові діаметром понад 3500 мм. Колеса з гладким ободом дво- та тридискові з діаметром понад 2500 мм. Коробки передач автомобілів. Корпуси домкратів автомобілів. Маточини передніх коліс автомобілів. Маховики та шківи з діаметром понад 2500 мм. Плити доменного устаткування. Рами гусеничні екскаваторів. Станини бурових насосів. Станини дизелів, дробарок, пресів, кувальних машин, верстатів, прокатних станів масою понад 20 до 50 т. Шестірні та колеса зубчасті з литим зубом з діаметром понад 1300 мм. Шківи східчасті зі спицями з діаметром понад 2000 мм.