Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Складальник форм 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника форм 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: процес виготовлення форм та стрижнів для великих, складних та відповідальних відливок; вимоги до модельно-опокового оснащення; механічні властивості металів, склад формувальних сумішей; розміщення та переріз ливників, додатків та випорів; розміри припусків на оброблення відливок; необхідну температуру металу під час заливання форм; вимірювальні прилади, які застосовує під час складання форм.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає великі, складні та відповідальні форми з великою кількістю стрижнів, які установлює на знаки, жеребейки, встик в декілька ярусів з кріпленням двох-трьох стрижнів у верхній напівформі дротом та болтами. Перевіряє форми і стрижні за шаблонами і вимірювальними приладами. Влаштовує вивід газу з форми та стрижнів. Заправляє пошкоджені місця в формі та в стрижнях. Нарощує ливникові та випорні чаші та додатки. Виконує роботи з оброблення форм та установлення стрижнів під час складання особливо складних великих форм для багатотільних та тонкостінних відливок спільно зі складальником форм вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Складання форм: Виливниці для зливків з масою до 10 т. Вогнетриви електроплавлені. ставки поршневі та головки поршня дизеля тепловозу. Колеса з гладким ободом однодискові з діаметром понад 1500 до 3500 мм. Колеса з гладким ободом дво- та трьохдискові з діаметром понад 1000 до 2500 мм. Корпуси водяних насосів автомобілів. Корпуси клапанних коробок циліндрів компресорів. Кронштейни ресор автомобілів. Маховики та шківи діаметром понад 1500 до 2500 мм. Плити перевірочні, які потребують кріплення двох - трьох стрижнів болтами в верхній напівформі та ретельного вивірення стрижнів та вентиляції. Стакани буферні. Станини кувальних машин, дизелів, прокатних станів, верстатів та пресів з масою до 20 т. Труби каналізаційні. Щелепи буксові. Шестірні та колеса зубчасті з литим зубом діаметром до 1300 мм. Шківи компресорів автомобілів. Шківи східчасті зі спицями з діаметром до 2000 мм.