Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Складальник форм 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника форм 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: процес виготовлення форм та стрижнів для особливо складних та відповідальних унікальних відливок; процес та режим сушіння форм на місці їх формування; способи усунення дефектів в формах та готових відливках; розрахунок ливникової системи; розрахунок завантаження кріплення особливо складних форм.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає особливо складні та особливо великі форми для тонкостінних та відповідальних відливок індивідуального виробництва, які підлягають багатосторонньому обробленню та гідравлічному випробуванню. Складає форми в багаторознімних опоках з установленням великої кількості великих, складних стрижнів, які установлює на знаках та на жеребейках устик, в декілька ярусів, з перехрещуванням. Складає особливо складні дослідні та експериментальні відливки. Кріпить в верхній напівформі значну кількість стрижнів дротом та болтами. Перевіряє форми приладами та складними шаблонами в декількох напрямках, а також за кресленнями.

Приклади робіт
Складання форм: Блоки циліндрів автомобілів. Блоки циліндрів дизелів. Валки для папероробних машин. Картери задніх мостів автомобілів. Камери спіральні турбін потужністю понад 25 000 кВт. Сегменти задніх карусельних верстатів. Станини прокатних станів, кувальних машин, ножиців, пресу масою понад 50 т. Станини складні великогабаритних та спеціальних верстатів, з великою кількістю стрижнів, з утрудненою фіксацією стрижнів, найскладнішою системою вентиляції.