Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Вишкомонтажник-електромонтер 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна чи базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи. Повинен мати посвідчення про присвоєння III групи з електробезпеки.

Знає та застосовує у діяльності: основи електротехніки в обсязі роботи, що виконується; призначення і технічні характеристики основних видів електрообладнання бурових установок потужністю до 100 кВт; контрольно-вимірювальну апаратуру; схему розміщення електроприладів і обладнання на буровій; матеріали, які застосовуються під час монтажу електрообладнання, їх властивості; правила монтажу і демонтажу ліній електропередач і електричного освітлення; методи монтажу, демонтажу і транспортування бурових установок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує монтаж, складання, регулювання і здавання електрообладнання постійного і змінного струму потужністю до 100 кВт. Складає і розбирає групові вимикачі для блоків приготування і очищення розчину, гідроциклонної установки, системи доливу свердловини у процесі буріння. Прокладає труби і короби під лінії електропостачання бурової. Виконує монтаж і демонтаж розподільних щитів та електричних шаф, шинних складань, реостатів, мереж заземлення, пускових контролерів. Заряджає та установлює світильники для освітлення бурової установки за затвердженою схемою. Замінює підшипники в електродвигунах. Виконує монтаж, складання, регулювання і здавання електрообладнання потужністю понад 100 кВт під керівництвом вишкомонтажника-електромонтера вищої кваліфікації. Виконує монтаж, демонтаж блоків бурової установки, транспортування бурового обладнання та інші аналогічні роботи.